was successfully added to your cart.

Jebkura veida festivalā Tu vari ciest neatgriezeniskus dzirdes traucējumus 5 minūšu laikā.

Vai esi jebkad saskāries ar džinkstošu skaņu ausīs pēc festivāla vai skaļa koncerta apmeklējuma? Tā jau ir dzirdes traumēšanas pazīme. Kad tu esi piefiksējis dzirdes traumu, tad jau ir par vēlu, tā ir neatgriezeniska. Tātad, ja tev rūp sava dzirde un kvalitatīva mūzikas klausīšanās, tad tu noteikti izmantosi ausu aizbāžnus. Tomēr, lielākā daļa cilvēku neizmanto un iztures pret šo tēmu vienaldzīgi. Kādi ir skaļas mūzikas klausīšanās riski? Un kā tu vari izvairīties no dzirdes traumēšanas kā festivālu apmeklētājs bez vajadzības upurēt mīļākā koncerta klausīšanos labākajā vietā?

Sāksim no sākuma

KĀ BOJĀJAS AUSIS?

Ausu dobumā mums ir nervu šūnas ar daudz maziem receptoriem. Kad mēs paliekam vecāki šie receptori nolietojas. Tas ir iemesls, kāpec vecāku cilvēku dzirde ir ne pārāk laba. To mēs saucam par dzirdes pasliktināšanos vecuma dēļ. Pārāk lieli trokšņi arī var radīt bojājumus ausu nervu receptoriem. Tas var notikt uzreiz pēc saskaršanās ar pārāk lielu troksni. Bojājumi var tikt radīti arī gadījumos, kad ausis tiek noslogotas pārāk ilgi skaļumā, kas ir virs 80 decibeliem. Ausu nervu receptori neatjaunojas un līdz šai dienai nav nekādu medicīnisku paņēmienu, lai ārstētu nodarītos bojājumus.

CIK SKAĻI IR TROKŠNI FESTIVĀLOS?

Parasti skaļums ir ap 90 līdz 100 decibeliem āras skatuvēs. Festivālu teltīs vai arena, skaļums būtu stap 95 un 110 decibeliem vai pat vairāk. Cik kaitējošs ir šāda apmēra troksnis? Bojājumi var sākt parādīties, kad ausis tiek noslogotas pārāk ilgi skaļumā, kas ir virs 80 decibeliem laikā īlgāk par 8stundām. Palielinot decibelu summu par 3 decibeliem, ilgums kuru tu vari uzturēties šādā skaļumā samazinās uz pusi. Tas ir tāpēc, ka ar katriem 3 decibeliem, skaņa paliek uz pusi skaļāka. Tas nozīmē ka vietā, kur ir 83 decibeliem tu vari uzturēties ap 4 stundām bez riska saskarties ar dzirdes bojājumiem, 86 decibelos 2 stundas utt. Ņemot vērā vidējo trokšņu apmēru festivālos nozīmē ,ka tu riskē saskarties ar dzirdes bojājumiem jau 5 minūšu robežās.

KĀDAS IR DZIRDES BOJĀJUMU SEKAS?

Bojāti ausu receptori vairāk nesūta informāciju uz smadzenēm kā tas būtu paredzēts. Tas var izpausties arī kā nekorektas informācijas nodošana smadzenēm, kā piemēram, dzinkstoša skaņa ausīs, vari kļūt parāk jūtigs uz skaņām, vai skaņas izklausas netīra, vai ka dzirdi ar katru ausi atšķirīgā skaļumā. Regulāra dzinkstoša skaņa ausīs pēc festivāla apmeklējuma vai koncerta jau liecina par ausu receptoru traumēšanu. Ar katru reizi ar vien vairāk traumējot savu dzirdi.

KĀ IZVAIRĪTIES NO DZIRDES BOJĀJUMIEM? 

Nestāvi pārāk tuvu skaļruņiem. Troksnis pie skaļruņiem katrā brīdī var palielināties līdz pat 110 decibeliem, tādā veidā riskējot neatgriezeniski traumajot savu dzirdi sekunžu laikā. Mēs iesakām izmantot ausu aizbāžņus šādās situācijas. Ja izvēlaties iespēju gan klausīties mūziku, gan sarunāties iesakām izmantot augstas precizitātes ausu aizbāžņus. Ne mazāk svarīgi, paņemiet pauzi ik pa laikam no skaļas mūzikas, aizejiet pakaļ kādam dzērienam uz tālāku telti, kur ir klusāks, tualetes apmeklējums vai pastaigājat pa festival teritoriju.

KĀ STRĀDĀ SKAŅAS APSLĀPĒŠANA CAURI AUSU AIZBĀŽŅIEM? 

Vidējais trokšņu skaļums festivālos ir ap 100 decibeliem. Alpine ausu aizbāžņi noņem no 12 – 19 decibelus, kas samazina skaļumu līdz drošam līmenim. Izmantojot ausu aizbāžņus tu vari droši pavadīt visu dienu (8 stundas) festivālā vai koncertā neraizējoties par dzirdes bojāšanu.

VAI VĒLJOPROJĀM IR IESPĒJA IZBAUDĪT MŪZIKU VELKĀJOT AUSU AIZBĀŽŅUS? 

Pateicoties akustiskajiem filtriem skaņas līmenis tiek samazināts saglabājot iespēju pilnvērtīgi klausīties mūziku kā arī sarunāties.

VAI ES VARU VELKĀT AUSU AIZBĀŽŅUS ARĪ ILGĀKU LAIKA PERIODU?

Alpine ausu aizbāžņi ir veidoti no ļoti ērta materiāla, izvairoties no silikona izmantošanas, un aizbāžņi pielāgojas jūsu ausij no ķermeņa siltuma. Jūs varat tos velkāt visas dienas un nakts garumā nekarinot ausis. Tie ir gandrīz nemanāmi un ļoti izturīgi.

JA ES APMEKLĒJU FESTIVĀLU TIKAI VIENREIZ GADĀ VAI MAN TIK UN TĀ BŪTU NEPIECIEŠAMI AUSU AIZBĀŽŅI? 

Viennozīmīgi! Pat ja klausies skaļu mūziku vienreiz, Tev ir iespējams neatgriezeniski bojāt savu dzirdi. Atceries, pastāv risks dabūt dzirdes bojājumus vidēja mēroga festivālā vai koncertā jau pirmo 5 minūšu laikā.

KĀ AR BĒRNIEM FESTIVĀLOS?

Mazu bērnu ausis ir pat vēl jūtīgākas nekā pieaugušam cilvēkam un tie ir attīstības posmā pirmajos piecos mūža gados. Vācu veidotā pētijumā uzrāda ka viens no astoņiem bērniem saskaras ar dzirdes bojājumiem. Tāpēc ir ļoti svarīgi izmantot dzirdes aizsardzību bērniem. Tomēr viņu dzirde būs nepieciešama vēl uz veselu dzīvi.

FAKTI

  • Atceries, pastāv risks dabūt dzirdes bojājumus vidēja mēroga festivālā vai koncertā jau pirmo 5 minūšu laikā.
  • Ausu nervu receptori neatjaunojas un līdz šai dienai nav nekādu medicīnisku paņēmienu, lai ārstētu nodarītos bojājumus.
  • Pateicoties akustiskajiem filtriem skaņas līmenis tiek samazināts saglabājot iespēju pilnvērtīgi klausīties mūziku kā arī sarunāties.
  • Vācu veidotā pētijumā uzrāda ka viens no astoņiem bērniem saskaras ar dzirdes bojājumiem.

 

ATCERIES, TEV IR TIKAI VIENS AUSU PĀRIS!

Diemžēl, tu vari piedzīvot ausu trauma vienreiz līdz tas jau ir pa vēlu. Izmantojot ausu aizsardzību, tu nettikai izvairies no ausu traumēšanas, bet arī samazini ausu niezes un džinkstoņas iespēju pēc koncerta vai festivāla apmeklējuma. Turpini izbaudīt mūziku gadiem ejot un izmanto ausu aizbāžņus, kad esi koncertā vai festivālā.

KAD IR PAR SKAĻU ?

Dzirdes Aizsardzība

Author Dzirdes Aizsardzība

More posts by Dzirdes Aizsardzība

Leave a Reply